Závody v Mariánských Lázních v roce 2024

29.10.2023

V roce 2024 má AMK Mariánské Lázně plán  uspořádat tyto závody:  1) Mezinárodní mistrovství České republiky na dlouhé ploché dráze,  2) Evropská série veteránů na dlouhé ploché dráze,  3) Mistrovství České republiky juniorů do 125ccm na krátkém oválu,  4) MINI CUP juniorů do 125ccm na krátkém oválu,  5) Mezinárodní mistrovství České republiky Flat Track. 

Náš klub byl opět osloven  k uspořádání závodu Mistrovství světa. Tímto se nám dostává velkého uznání, a potvrzuje to pouze to, že náš dlouhodrážní stadion má stále své jméno mezi světovými stadiony tohoto sportu. V příštím roce máme v plánu dokončit rekonstrukci ochranných bariér, kterou jsme započali již v letošním roce. Závod Mistrovství světa by se tak mohl u nás opět pořádat na přesrok. Toto je již v předběžném kalendáři Mezinárodní motocyklové federace FIM. 

Termíny konání závodů by měli být známi začátkem prosince. Mezinárodní motocyklová federace aktuálně dokončuje kalendář Grand Prix na klasické ploché dráze. Poté přijde na řadu kalendář MS a pak naše česká kalendářka, která určí termíny české ploché dráhy pro příští rok.

CzechEnglishGermanPolish