Trochu ze závodu EVLS veteránů a Mistrovství Německa QUAD v Mariánských Lázních

25.06.2023

Po bezmála dvouměsíční přestávce znovu zahřměly motory nad naším mariánskolázeňským kilometrovým oválem. Dostaveníčko si tu dali závodníci evropské série veteránů EVL a doplnili je jezdci německého šampionátu čtyřkolek.

Jedna z posledních dlouhých pískových drah v Evropě tradičně přilákala v horkém sobotním odpoledni bohaté startovní pole, kterému vévodil obhájce loňského prvenství v kategorii čtyřventilů, Angličan Bob Dolman. Bývalý špičkový jezdec a medailista z mistrovství Evropy na trávě dokazoval, že ani po šedesátce neztrácí nic ze svého kumštu. Právě jeho souboje s Němcem Ulrichem Büschkem patřily k vrcholům sobotního závodního odpoledne. Zdatně jim sekundovala celá řada dalších borců, především populární dlouhán John Hartley, na kterého těsně nezbylo místo na stupních vítězů, nebo další Němec Thomas Kreitz.

Ve dvouventilech prošli základní částí bez ztráty bodu Angličan Dave Hammond a Dán John Pedersen. Očekávaný finálový souboj vyzněl pro druhého jmenovaného, který si domů odvážel nejen pohár za vítězství v závodě, ale také nejvyšší bodový příděl do tabulky EVLS. Velice šťastný byl po závodech i Nor Miklos Nemeth, který svoje zkušenosti z dlouholeté účasti na mariánskolázeňské dráze zúročil ve svůj premiérový pobyt na stupních vítězů. Tam by ostatně patřili všichni, kteří si i v pokročilejším věku udrželi mladý sportovní duch, neváhají sednout na plochodrážní speciál a poměřit síly se stejně zapálenými nadšenci tohoto krásného sportu.

Autor: Zdeněk Flajšhans,    Foto: Tom Rambousek

CzechEnglishGermanPolish