Speedway of Nations - aneb úspěch českých barev

01.08.2022

V dánském Vojensu na slavném stadionu, který v sedmdesátých letech minulého století nechal vybudovat legendární tamní závodník Ole Olsen, se konalo od středy do soboty Mistrovství světa Národů na klasické ploché dráze. Závod se jel systémem dvojic. Každé družstvo tvořili celkem tři jezdci. Závodní dny středa a čtvrtek patřily semifinálovým bojům o tři postupová místa do sobotního finále. Pátek patřil bojům o titul mistrů světa juniorů do 21 let / SON 2. A sobota pak kategorii nejvyšší, SON.  

Čeští jezdci vstoupili do šampionátu ve čtvrteční skupině. A hned dali výborně jezdící Václav Milík, tak i Jan Kvěch najevo, že budou patřit k adeptům v boji o příčky nejvyšší. V semifinálovém závodě vybojovali skvělou druhou příčku za Švédy. Ve finálovém závodě pak skončili na místě pátém, avšak od bojů o 3. - 1. místo je dělil pouze zisk dalších 3 bodů. Ale i tak kluci předvedli skvělý výkon.

Velkou radost našim barvám přivodili naši junioři, kteří v pátečním dramatickém závodě vybojovali stříbrnou medaili, kdy křeč v zápěstí Petra Chlupáče pomohla Polákům k tomu, že titul mistrů světa neputoval k nám do Čech, ale jel s polským týmem do jejich vlasti. Kluci předváděli skvělé boje, v závěru závodu však jeli 3 rozjížďky hned za sebou, a to zapříčinilo již zmiňovanou křeč v Petrově zápěstí.  KLUCI všem Vám gratulujeme k Vašim výkonům. Pořadatelům speedway centra ve Vojens děkujeme za skvěle odvedenou práci, stejně tak společnosti Discovery za skvělou organizaci MS Speedway of Nations.

Foto: Veronika Jelínková - dlouhaplochadraha.com a Jesper Veldhuisen - Baansportfansite.nl

CzechEnglishGermanPolish