O Pohár AMK Mariánských Lázní juniorů do 125 ccm

13.08.2023

Původní závod seriálu Mini Cup juniorů do 125 ccm byl z důvodu změn v plochodrážním kalendáři a následných omluvenkách jezdců z důvodu dovolených na lázeňském oválu málem zrušen. Místní pořadatelé však hned navrhli náhradní řešení v podobě dvoj závodu o Pohár AMK ML. Závodů se učastnili tito jezdci: Fenomenální v této kategorii Karel Průša, vynikající Štěpánka Nyklová, domácí Mariánskolázeňský Roman Štola a začínající junior z Pražské Markéty, Jarda Bártek. Mezi jednotlivými jízdami kroužil po oválu Liberecký začínající jezdec Petr Peterka, prozatím na motokrosové motorce.

Všechny jízdy měly podobný scénář, kdy na nejlepšího Karla Průšu dorážela vždy krátce po startu Štěpka Nyklová a na ní zase podobně Roman Štola, kterému se podařilo ji jednou porazit. Začínající Jarda Bártek prozatím sbíral pouze jezdecké zkušenosti.

Po sečtení bodů z obou dnů se utkali o vítězství dvojzávodu tři nejlepší. Na startu uprostřed stáli tak Karel Půša, po sve levačce měl Štěpku Niklovou a po pravačce Romana Štolu. Karel Průša opět odstartoval nejlépe, těsně atakován Štěpánkou Nyklovou. Na protější rovince však Štěpka havarovala a jízda byla zastavena. Jízda se opakovala se všemi jezdci. Karel odstartoval opět nejlépe, následován Štěpánkou a Romanem. A tak i dojely.

Byť bylo málo jezdců, tak to mělo výhodu v tom, že kluci měli dostatek času na plnohodnotný trénink a v poklidu absolvovali za dva dny každý 13 závodních rozjížděk. Děkujeme jezdcům za jejich účast a těšíme se možná ještě letos na shledanou.....

Foto a text: Tom Rambousek / dlouhaplochadraha.com

CzechEnglishGermanPolish