Královskou kategorii Flat Tracků vyhrál Jiří Kraus

12.09.2021

První jízdu flat tracku zahájila třída veteránů, kterou ovládnul René Nawrath, rodák z Německa, jedoucí i sérii classic kterého následoval krajan Andreas Steinhofer, jedoucí také i třídu classic, a dále český jezdec Roman Marek. Druhou jízdu této kategorie vyhrál Andreas Steinhofer, druhý byl český jezdec Jaroslav Franců a třetí skončil Roman Marek. V poslední jízdě základního rozpisu třídy veteránů si pro nejvíce bodů dojel vítěz první rozjížďky René Nawrath, před druhým Jaroslavem Franců a třetím Romanem Markem.

V další kategorii classic vyhrál první jízdu německý jezdec Martin Hüning následovaný Andreasem Steinhoferem a René Nawrathem. Druhou i třetí jízdu suverénně ovládnul také Martin Hüning, který ve druhé rozjížďce za sebou zanechal Petra Koláře a Jirku Mikšovského a ve třetí jízdě mu sekundovali Andreas Steinhofer a Petr Kolář.

První jízdu borců třídy FT 1 vyhrál český aspirant na medaili za rok 2021 v kategorii FT 1 jezdec Jirka Kraus, jako druhý dojel Ondřej Svědík a třetí Jakub Matějíček. Ve druhé jízdě v posledním osmém kole upadnul Jakub Matějíček, a tak rozhodčí Lenka Felix jízdu zastavila s konečným výsledkem, jak protnuli jezdci čáru sedmého kola v pořadí Ervín Krajčovič, Jirka Kraus a Markus Jell. Třetí jízdu ovládnul opět leader FT 1 pro rok 2021 Ervín Krajčovič, následovaný Ondřejem Svědíkem a Sebastianem Talheimem. Ve čtvrté jízdě se zas blýsknul vítěz první rozjížďky Jirka Kraus, druhý skončil Markus Jell a třetí Jakub Matějíček. Poslední jízdu základního rozpisu vyhrál stylem start cíl dosud neporažený Ervín Krajčovič, následovaný Ondřejem Svědíkem a Markusem Jellem. Ve finálové rozjížďce, která se jela na 10 kol nejdříve vedl Ondřej Svědík, kterého ovšem bleskurychle předjel Jirka Kraus, který za sebou nakonec nechal krom Ondry Svědíka i Ervína Krajčoviče.

Foto: Tomáš Rambousek           Text: Veronika Jelínková

CzechEnglishGermanPolish